HAINBURG 2019 – pomyslene sme splavili celý Dunaj … alebo správa z akcie

dav

Ahóój priatelia!

XVI.  ročník Plavby na Hainburg, sa  po dvoch odkladoch konečne úspešne uskutočnil minulú Sobotu 29.06.2019!

Pri hodnotení minulého ročníka som to dával ako výzvu, a samého ma to prekvapilo!

Prekonali sme totiž pomyslenú celú dĺžku Dunaja 2888,77 km, od prameňa najvzdialenejšej zdrojnice Breg v pohorí Schwarzwald až po ústie do Čierneho mora! Lebo všetky oficiálne Hainburgy odjazdilo už 120 ľudí, t.j. x 24,6 km = celkovo bolo prejazdených 2952 km!T.r. Hainburg absolvovalo 12 účastníkov, z toho boli dve ženy. A boli aj štyria nováčikovia, ale všetko iba samí chlapi.Stav  „SUPERKLUBU HAINBURSKÝCH PROTIPRÚDNIKOV“ sa tým pádom zastavil na čísle 49, z toho je 8 žien. Osoboúčastí je už 120! Počet historicky absolvovaných kategórií sa nezmenili, zostáva 18.

Všetko prebehlo vo veľmi príjemnom štýle. Počasie bolo skvelé, spoločnosť vyberaná, stav Dunaja vyhovujúci, voda na kúpanie lákavá. Nič mimoriadne sa neprihodilo.

Obťažnosťou akciu hodnotím, aj vzhľadom na stav Dunaja a počasie na ***1/2, z ***** možných. Bolo to naozaj veľmi pohodové. Trochu nás potrápil pulzar, stačí 10 cm vodostavu dole, a všetko je inak!

Posedenie v Donau Cafe Restaurant v Hainburgu nemohlo chýbať!  Neboli ale nijaké gurmánske výstrelky. K Wienerschnitzlu sa objednával iba zemiakový šalát a tradičný?! Aj pivá, fakticky kôli jazykovej bariére?, alebo nepriebojnosti? boli iba obyčajné, nie kvasinkové. Ani Jaegermeister a Sacher torte tentoraz neboli. Ale všetci vyzerali byť aj tak veľmi spokojní. Asi sú to športovci a askéti?! Uvidíme nabudúce!

Na zaver nemohla chýbať kúpačka (dobrovoľná), a final splav zreparovaného  Äuglarmu a Prepichom hups do Lodenice.

A na záver štatistika: 

  1. Počet účastníkov Hainburgu 2019, XVI. ročníka- 12, v tom 2 ženy a 4 nováčikovia- chlapi, v 5-tich kategóriách,
  2. Prejdená vzdialenosť na 1 osobu (hore- dole) 24,09 km,
  3. Doterajšia účasť na všetkých Hainburgoch 120 ľudí,
  4. Pomyslená prejazdená vzdialenosť 2.952 km!

5.Poveternostné a plavebné podmienky: teplota vody bola v BA 18,73″C, vodočet 418 cm, teplota vody v Devíne 19,3″C, vodočet 346 cm, na Morave bola voda teplá 24,5″C a vodočet v Záhorskej Vsi 51 cm. Panovalo fakticky bezvetrie, bolo slnečno, teplota vystúpila až na 31″C. Na obrazovú stránku, a doplňujúce texty doporučujem kliknúť na: https://photos.app.goo.gl/zbPS9yg3L2LHDcpZ8

Tak sa majte pekne a pekný deň prajem!

PS

Vodácka tradícia

Na prelome apríla a mája sa členovia z obecnej lodenice, karloveského Klubu vodných športov, vybrali na tradičný splav riek Lužnice a Sázavy. Tradičný preto, lebo odkedy tento vodácky klub od konca sedemdesiatych rokov minulého storočia existuje, každý rok v tomto čase splavujú tieto české rieky. 

Opäť to bol plný autobusu zapálených vodákov. Prvý deň splavili kľukatú Lužnicu zo Suchdola nad Lužnicí, kde museli aj dvakrát prenášať lode. Rieka na tomto úseku tiekla za daného vodného stavu pomaly, ale bola krajinársky veľmi zaujímavá.

Ďalší deň splavovali táborské hate – úsek z Tábora do Dobronice u Bechyně. Nasledoval presun na dolnú Sázavu, kde nebolo veľa vody a tak si vybrali len úsek z Kamenného přívozu a presunuli sa na asi najkrajšiu časť hornej Sázavy s názvom Stvořidlá. Tam si do sýtosti na rieke užili rýchle kaskády.

KVŠ na hodoch

V piatok 28.9.2018 sa členovia KVŠ spolu s naším oddielom skautov Biele delfíny zúčastníli hodového sprievodu v Karlovej Vsi. Prispeli sme k všeobecnému veseliu a zábave tradičného sviatku v našej mestskej časti. Tradične naši členovia dostali aj poctu niesť takmer sto kilogramový hodový strapec hrozna.