Ako sa prepisovala História.

HAINBURG 7.ročník, alebo ako sa prepisovala História!

7.OFICIÁLNY ROČ. PLAVBY NA HAINBURG bol úspešne USKUTOČNENÝ! 1.Bolo si treba „urobiť radosť“. Opäť bolo výborne! Účasť 9-tich ľudí na 8-ich lodiach, v 5-ich kategóriách bola veľmi slušná!

2.Stav vody na Devíne bol cca. 348 cm – pri návrate klesol na 323cm, teplota vody bola 14,8oC, vzduchu pri štarte okolo 17oC- poloblačno, ale k večeru sa poriadne ochladilo a pribudol aj silný vietor. Po prejazde ramenom sa ukázali aj výhony, všetky boli pekne zaliate a pohodlné, spodný vietor sa ukázal výhodný najmä po traverze všetkých účastníkov z ostrohu na Pravý breh Dunaja.

Pulzar na sútoku s Moravou bol pokojný, niektorí síce aj prenášali (dokonca aj rameno kameňolomu)- ale to je dovolené, takže všetci sme pekne krásne pristáli na ostrohu, na rakúskej strane.

3.Prípitok šampanským nechýbal, 1 fľaša musela stačíť, lebo do poslednej chvíle sa prihlásili iba 4-a účastníci, ale na štart sa nakoniec postavili 9-ti! Pospomínali sme si na všetko možné, ale najviac sme ocenili výhody „Schengenu“ a voľnosť pohybu.

4.Na nábreží v Hainburgu v reštaurácii sme posedeli- pokonzumovali a podebatovali v milej atmosfére, aj keď sa už v závere poriadne ochladilo. Spestrením bol zásah rakúskej Polície aj s motor. člnom a vrtuľníkom, pri hľadaní nejakého nešťastníka v Dunaji. V prvom momente sme sa už vyľakali, že sa jedná o nášho meškajúceho účastníka Ing. Milana P., ale pre našu akciu všetko dobre dopadlo, a menovaný stihol ešte aj rezeň…

5.Záver bol trochu adrenalínový a trochu chladný, silne protiveterný, ale stálo to za to. Vidieť Devín zhora nie je bežná vec… Návratom väčšiny cez rameno sme v krčme u „Sofii“ skontrolovali pripravenosť vodáckej svadby?! Ale ako dopadla veselica v pomerne otvorených priestoroch- po radikálnom zhoršení počasia k večeru veru neviem. Ale ako sa hovorí „dobrý splav začína zlým počasím“, snáď im to v živote vyjde…

6.Keďže sme nevyhnutne chceli porovnať cenové relácie pohostinských zariadení medzi susedmi a nami, zakotvili sme ešte v krčme- lodenici-hoteli u Brayena. Tu prebehlo v pohodovej a najmä v „teplejšej“ atmosfére aj záverečné vyhodnotenie akcie. Všetci zúčastnení to v zdraví a spokojnosti absolvovali, a už sa tešia na budúci ročník!

Osobitná pochvala patrí:

-novej neohrozenej účastničke Elenke a „kaskadérovi“ kormidelníkovi Standovi M., za vytvorenie novej kategórie C2 turist Mix (aj keď ten traverz Dunaja pred nosom výletnej lode Amadeus Royal bol dosť tesný!!!,- ale netrúbila…, a všetci vieme že Stando potrebuje neustále udržovať kontakty- aj s lodnými mašinistami)…,

-novému najskúsenejšiemu ( a asi aj najzábavnejšiemu) účastníkovi Alinovi V.,

-Ing. Milanovi P. za výborný výkon, a vôbec absolvovanie ročníka- ak teda platí, že v priebehu 7 rokov sedel 2.x v kajaku?!, a skryte doma neposiloval, a teraz má pravdepodobne aj poriadnu svalovicu…

7.Celková trasa- hore dole ramenom bola cca 2x 12,0 km=24 km. Počet aktívnych účastníkov: 9=2 ženy a 8-mi muži, počet lodí: 8, kategórií: 5.

8.Stav “superklubu hainburských protiprúdnikov” za zvýšil z na 20, z toho 2 ženy a 18 mužov. Počet kategóríí sa zvýšil na 10. Celkove teda bola doterajšia účasť na ofic. ročníkoch 44 ľudí.

Takže dúfajme priatelia, že sa v zdraví a v pohode stretneme aj na budúcom ročníku! S pozdravom PS

http://picasaweb.google.sk/peter.vercek/ProtiprudniciIduDoHainburgu2010?authkey=Gv1sRgCOHlzbHq5KfIwAE#